Wydajność i funkcjonowanie samochodu – AutoGaz

Wydajność i funkcjonowanie samochodu – AutoGaz

Nie ulega praktycznie żadnej wątpliwości, że w większości przypadków montaż i serwis lpg wiąże się z ingerencją w elementy techniczne pojazdu. Konieczne jest zbudowanie od nowa całej instalacji lpg oraz dodatkowych wtrysków na silniku. Wiąże się to, więc z ingerencją w najważniejszy element całego samochodu, jego serce, czyli silnik gdzie taka sytuacja niektórych przeraża.

Zdecydowanie jednak nie ma się, czego bać. Instalacje lpg mogą jedynie pomóc i nie są żadnym zagrożeniem dla auta. Wręcz przeciwnie. Dodatkowe wtryski wspomagające instalacje lpg są bardzo dużą pomocą dla silnika. To właśnie dzięki nim jest on w stanie jeszcze bardziej wydolnie pracować i uzyskiwać znacznie lepsze osiągi. Mitem jest, zatem fakt, że po dokonaniu montażu lpg auto znacznie traci na swojej mocy. Z resztą podobnie jest również z drugim mitem, który obecnie funkcjonuje wśród użytkowników samochodu. Albowiem ktoś całkowicie bez sensu stwierdził, że korzystanie z samochodu wyposażonego w instalacje lpg niesie za sobą znacznie większe koszty amortyzacji samochodu. Wcale tak nie jest a najlepiej dowodzą tego licznie przeprowadzone car testy, które zostały wykonane przez wiele renomowanych firm.

AutoGaz Wrocław


Auto Gaz Audi A6 4,2 V8 333KM 2004r Instalacja BRC SQ P&D

Wskazują one jednoznacznie, że zrzucie podzespołów samochodowych w silnikach wyposażonych w instalacje lpg w porównaniu z silnikami benzynowymi jest dokładnie takie same a może nawet i mniejsze, co powoduje kolejne oszczędności. Jest to, więc sytuacja bardzo korzystna dla każdego użytkownika samochodu. A to jeszcze nie koniec. Auto gaz posiada jeszcze jedną znaczącą zaletę. Mianowicie jest to poczucie bezpieczeństwa. Butla – zbiornik na lpg posiada odpowiednie atesty, homologację Inspektora Transportu Drogowego a także pełne dopuszczenie do ruchu. Z resztą podobnie jak wszystkie inne elementy każdej instalacji gazowej w samochodzie. Bezpieczeństwo jest, zatem większe niż w przypadku innego rodzajów paliwa. A ten fakt jest przecież arcyważny w naszym życiu. I to niezależnie od tego czy podróżujemy sami czy też w towarzystwie innych osób. Nie możemy też stwarzać zagrożenia dla innych osób.

Zostaw odpowiedź

Facebook